Taşköprü’den Sofralara

Sarımsağın ilk çıkış noktası olarak Hindistan bilinmektedir. Hindistan’dan yavaş yavaş tüm dünyaya yayılan sarımsak, ülkeler bazında kendi üretimlerine başlamıştır. Zamanda geriye gidildiğinde ilaç niyeti ile kullanılan sarımsaklar, günümüzde de hala şifa dağıtmaya devam ediyor. Taşköprü sarımsağı da üretildiği günden itibaren sağlık üzerindeki etkileri kanıtlanmıştır. Sarımsak bir gıda olarak sunulsa da yetiştiği coğrafya, toprak ve yetiştirilme şekli çok etki etmektedir. Bu nedenle topraktan geçen zengin mineraller herhangi bir ilaçlama olmadan sarımsak içerisinde yer almaktadır. Zamandaki yoluculuğunu kaliteli ve zengin içeriği ile Taşköprü de tamamlayan sarımsağın değerleri, artık her alanda kendini göstermektedir.

Kastamonu Taşköprü ilçesinde ilk üretimine başlandığında yalnızca bir sarımsak olarak görülmekteydi. Ancak keskin kokusu ve doğal yapısı ile zaman içerisinde dikkat çekmeyi başardı. Gerekli incelemeler sonrasında toprağın verimliliği ve üretim şekli ile Taşköprü sarımsağı içeriği ortaya çıkarıldı. Temmuz ve Ağustos aylarında çiçek açan sarımsak içerisinde a,b1,B2 ve C vitaminlerini barındırmaktadır. Kişilerin dışarıdan takviye almadan gıda yoluyla hızlı bir şekilde vitamin almaları Taşköprü sarımsağı ile sağlanabilmektedir. Aynı zamanda içerdiği uçucu yağlar, elementler ve minerallerle birlikte sağlık açısından en yararlı sarımsak türlerinden biridir. Bu bölgenin adını alan Taşköprü sarımsağı ün olarak, bölgedeki toprak ve mineral zenginliği ile kendini göstermiştir. Tüm dünya üzerinde bir marka haline gelmesi üzerine üretimi tüm dünyaya yapılmaktadır.

Sarımsak sepeti sizlere bu sağlıklı gıdayı en uygun koşullarda ulaştırmaktadır. Sofranızda yeni lezzet ile kendinizi şımartabilir ve faydalarından yararlanabilirsiniz. Taşköprü sarımsağını yalnıza yemeklerinizde değil, farklı noktalarda da kullanabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz Taşköprü sarımsağı faydaları yazımızda tüm faydalarını ve hangi noktalarda etkili kullanım sağladığını kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Sarımsak sepeti olarak her zaman müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi ile sizlere ulaşmaktayız. Taşköprü adını tüm dünyaya duyurduğumuz gibi sizlerin sofralarında da yerimizi almaya hazırlanıyoruz. İstediğiniz siparişi çevrimiçi olarak ya da Whatsapp destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlığınızı her zaman korumanız ve kendinize iyi bakmanız gerekmektedir. Sağlığı her alanda ve gerekli ölçüler dâhilinde bulabilirsiniz!