TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI NEDİR?

Sarımsak birçok farklı noktada faydalı bir besin olarak bilinmektedir. Faydalarının yanı sıra birbirinden farklı türleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri de Taşköprü sarımsağıdır. Adını sıkça duyuran bu sarımsak türü bilinenin aksine bir başarı öyküsü olarak sizlerin karşısına çıkmaktadır. Peki, meşhurluğu ile bilinen Taşköprü sarımsağı nedir ve neden halk arasında en iyi sarımsak olarak bilinmektedir. Sizler için hazırladığımız bu yazımız içerisinde tüm detayları ile sizlere gerekli bilgileri vereceğiz. Sarımsak denildiğinde yalnızca bir besin olarak bakmamalı ve tüm detaylarını en iyi şekilde bilerek almalısınız.  Keskin kokusu ile de bilinen sarımsağımız sizlere yalnızca yemeklerinizde tat vermeye yaramaz. Aynı zamanda birçok farklı konuda sizlere ve sağlığınıza destek olacak bir gıda türüdür.

Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesinde üretimine başlanan bu sarımsak türü, adını üretildiği yerden almaktadır. Onu bu kadar başarılı yapan özellikleri ise üretimi sırasında topraklarından aldığı etkilerdir. Taşköprü sarımsağı yalnızca hayvan gübresi ile birlikte yetiştirilmesi ile birlikte tarladan halka şeklinde bir satış sunulmaktadır. Tıbbi açıdan bakıldığında da en değerli sarımsak türlerinden biridir. İçerisinde insan sağlığına zarar verecek madde bulunmaması ile birlikte kanser önleyici ve riski azaltıcı bir madde olarak kullanılan selenyum Taşköprü sarımsağında en fazla olarak bulunmaktadır. Sağlık noktasında sizlere birçok fayda sağladığı gibi raf ömrü de oldukça uzundur. Gerekli koşullar sağlanması halinde diğer sarımsakların aksine Taşköprü sarımsağı 8-10 ay muhafaza edilebilmektedir.

Sarımsak Sepeti olarak sizlere tarladan halka satış sistemi ile Taşköprü sarımsağı sunuyoruz. Tamamen belgeli ve coğrafi işaret belgelerine sahip olan ürünlerimizi, istemeniz halinde her noktaya ulaştırıyoruz. Ürünlerimizde direkt olarak üreticisi ile temasa geçiyor ve sistemimiz üzerinden gerekli satış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Sizlerin de hakkı olan sağlıklı gıda tüketimini en doğal yollarla sizlere sunuyoruz. Müşterilerimiz olarak sizler bizlere her noktadan ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi Whatsapp hattımızdan da bizlerden istediğiniz her konuda destek alabilirsiniz. Her zaman müşteri memnuniyeti üzerine sunduğumuz hizmetimiz de kalite standartlarına uygun paketlemeler ve gönderimler yapıyoruz.