BİR SARIMSAK HİKAYESİ

Verimli topraklar ve uygun koşullu topraklar her zaman isteneni verir! Taşköprü sarımsağının hikâyesi de Kastamonu da bu şekilde başladı. Bir başarı hikâyesi olarak sunulan Taşköprü sarımsağı, üretim hayatına belirli zorluklardan sonra başlamıştır. Kastamonu yöresinde uzun süredir bilinen ve üretimi yapılan bu sarımsak türü farklı sarımsak türlerinin tercih edilmesinden dolayı yok olma noktasına kadar gelmiştir. İlk olarak değeri bilinmeyen ancak tüm sarımsaklardan daha değerli ve faydaları ile sağlık üzerinde etkisi olan Taşköprü sarımsağı kendini yeniden diriltmiş ve tezgâhlardaki hak ettiği yerini tekrar almayı başarmıştır.

Taşköprü sarımsağı hakkında farklı olarak duyabileceğiniz birçok fayda bulunmaktadır. Bu faydalar direkt kişinin hücre sağlığı üzerinde de etkili olmaktadır. Özellikle kansere karşı savaş açan selenyum maddesi, Taşköprü sarımsağı içerisinde fazlaca bulunmaktadır. Bu faydalar keşfedilmeden önce sektör içerisinde yenilgiye uğramış ve yerini farklı sarımsak türleri almıştır. Ancak üreticilerimiz ve çiftçilerimiz tekrar canlandırmak için bölgedeki işlemleri artırmış ve yeniden canlandırmıştır. Tüm işlemler her zaman gerekli koşullar altında ve ilaçlama yapılmadan yapılmaktadır. Farklı sarımsak türlerinin seçilmesi ile Taşköprü sarımsağının değeri düşse de, çiftçimiz ve üreticilerimiz vazgeçmeden üretime devam etmiş ve bir marka haline getirmiştir. Bir başarı öyküsü olarak toprağın verimliliği ve kanıtlanmış faydaları ile coğrafi bölge işareti almayı da başarmıştır.

Taşköprü sarımsağı yok olmaktan kurtulan ve kültürel bir çiftçi değeri olan bir üründür. Tüm dünya üzerinde de sevkiyatı yapılan sarımsağımızı sizlerin sofralarına da getiriyoruz. Tek bir tık ile ya da Whatsapp destek üzerinden bizlere ulaşarak istediğiniz siparişi verebilirsiniz. Sağlığınız için yemeklerinizde belirli ölçüler de sarımsak kullanıma önem vermelisiniz. Bu tat hem yemeklerinizi güzelleştirecek hem de sizlerin sağlığını koruyacaktır. Sarımsak sepeti olarak sizlere Taşköprü sarımsağı ulaştırırken aynı zamanda sağlık da ulaştırıyoruz. Bu başarı öyküsünü birlikte yaşatalım ve yaşayalım diye hem çiftçimize hem de üreticimize sonsuz bir şekilde destek oluyoruz. Sizler de Taşköprü sarımsağını henüz denemediyseniz sipariş verebilirsiniz. Bu lezzeti denedikten sonra bu aromadan ve lezzetten vazgeçmeniz mümkün dahi olmayacaktır!

Meta Başlık: Bir Sarımsak Hikayesi

Meta Açıklama: Taşköprü sarımsağı yalnızca sağlıklı bir gıda değil aynı zamanda bir başarı hikâyesi olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Taşköprü sarımsağı